Tërmet në detin Jon/ Ja sa ballë ishte (Foto)

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter është regjistruar pak më parë në detin Jon.

Të dhënat janë bërë të ditura nga Instituti Sizmiologjik Europian. Tërmeti është ndjerë në jug të Zakynthos, ndërsa kishte një thellësi fokale prej 10km.

Nga të dhënat shihet se një tërmet tjetër ishte regjistruar pak më para kësaj lëkundje. Ai ishte me madhësi,3.5 në shkallën Rihter, 57 km në perëndim të Strofades dhe me një thellësi fokale prej 6.4 km.

LEXO EDHE  Rastet e shtuara me Covid-19/ Tavo: Situata alarmante, mungon strategjia

Deri më tani nuk raportohen dëme nga lëkundja.