Covid-19/ Angli, konfirmohen 3 raste pozitivë në Championship

Liga e Futbollit Anglez (EFL), që përfshin Championship, League One dhe League Two, ka deklaruar se gjatë 3 ditëve të fundit, janë kryer rreth 1030 testime, ndër të cilët tre janë pozitivë.

Lojtarët pozitivë luajnë në Championship, ku dy lojtarë i përkasin skuadrës së Fulham, ndërsa i treti është kapiteni i Blackburn, Elliott Bennett, i cili nuk ka shfaqur asnjë simptomë. Të tre futbollistët e skuadrave të Championship, janë izoluar dhe do të qëndrojnë një javë në shtëpitë e tyre.

LEXO EDHE  Përhapja e Covid-19 në Lisbonë, Ceferin: Nuk ka plan B, sezoni i Championsit përfundon në Portugali!

Klubet e divizionit të dytë të futbollit anglez, janë pro rikthimit në fushën e lojës për të përfunduar sezonin.