“Ç’nuk i shpik truri?”/ Maliqi: Rama do ta bëjë aleat, por virusi është më i pastër se ai

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili paralajmëroi se vala e dytë e koronavirusit do të jetë më agresive, ka ardhur një reagim nga deputeti Lefter Maliqi.

Ligjvënësi shqiptar hedh dyshime mbi këtë deklaratë se ku bazohet kryeministri se do të ketë një valë të dytë.

Në një postim në rrjetet sociale, Maliqi shkruan se kryeministri po kërkon të bëjë aleat dhe COVID-19, por sipas tij tij ai është edhe më keq se virusi.

Po ashtu deputeti thotë se Shqipërisë nuk i duhet më “Lockdown’’ por i duhet që të hiqet vetë Edi Rama nga drejtimi i qeverisë.

Postimi i plotë:

Rampalla – Vala e 2-te e Koronavirusit do jete me agresive?!

Nga e di ky shejtan-budalla? Ç’nuk i shpik truri? Le qe i varferove shqiptaret, po dhe ate pak liri qe u ke lene, do ua marresh.

S’thone kot! Nje i çmendur gjithe vendin çmend. Ti karantinohesh ne bunkierin tend disa qindra milion-esh dhe nuk e vret mendjen se s’ke per te paguar as shpenzime as kufizime e kokecarje te perditshme si gjithe familjet shqiptare.

LEXO EDHE  VIDEO/ Me 169 km/h, ja çfarë ndodhi natën në Tiranë

Po qe koronavirusi i ka qejf bunkeret, e ke degjuar ti? Mblidh ke ç’ke dhe futu ne studio me mire, se tek arti eshte selektiv ai, korona nuk gjen karar. Pas gjithe asaj Italie, te jesh i sigurt se nuk u qaset pikturave te tua.

Profetizon nje pandemi akoma me te madhe e harron se kjo trishton dhe femijet ne bark te nenes. Po ku ka virus me te tmerrshem se ty. Covid-19 nuk eshte asgje krahasuar me tmerret, mllefet, babezine e etjen tende per pushtet.

Po perpiqesh te besh aleat Covid-in po dhe virusi eshte me i paster se ty. Per me i zgjuar dihet. Ka vendosur mos te perdoret prej teje se dhe virusi ndihet i fyer nga nje i marre e i verber si ti. We don’t need a lockdown, we need to kick you down👊.