Parashikimi i motit, ja çfarë pritet në fundjavë

Mot me diel, vranësira por edhe reshje të dobëta shiu. Është ky parashikimi i Shërbimit Meteorologjik Ushtarak për fundjavën, ndërsa do të vijojnë temperaturat e larta.

Ditën e sotme orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të vendit.

Era era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 2-7m/s, përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/s.

Ditën e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës.

LEXO EDHE  U dhunua në protestë, inxhinieri: Policët më qëlluan e ofenduan nga familja, kam çarje të daulles së veshit

Vranësirat do të shoqërohen me reshje të dobta shiu të karakterit lokal në veri dhe në qendër. Në verilindje-lindje reshjte e shiut do të marrin karakter shtrëngatash afatshkutra, lokalisht reshje në formën e breshërit
Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësit mesatare 2-6m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10m/s.