‘Yuri Kim mbështet qeverinë dhe diktarurën/ Avokati i njohur: Ambasadorët mbrojnë interesat e tyre dhe jo tonat

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka dalë në mështetje të ‘Koalicionit për Shqipërinë’, duke theksuar se nuk do të pranojë asnjëdeklaratë të Ambasdës Amerikane në mbështetje të politikës shqiptare dhe të pseudoreformës.

Sipas Goxhajt askush nuk mund të besojë në një reformë të iniciuar nga Soros dhe të mbështetur po nga ai.

Goxhaj ju bën apel shqiptarëve që askush të mos i besojë thirrjes së mbasadores Kim se në Shqipëri do të bëhet Reforma në Drejtësi, për sa kohë kjo reformë është hartuar dhe mbështetur nga Soros dhe shërbyesit e tij në vendin tonë.

Ja postimi i plotë i Goxhajt:

Reagim i 🇦🇱 Koalicioni Për Shqipërinë🇦🇱 për Reformat dhe Ambasadorët!

PINGPONGU QESHARAK AMABASADORË – POLITIKANË ME REFORMAT E SOROS

DHE

QËNDRIMI YNË I PALËKUNDUR PËR T’I BËRË NUL, ZHBËRË TOTALISHT DHE RIBËRË NGA E PARA SIÇ U INTERESON SHQIPTARËVE DHE JO MAFIES SOROS PAVARËSISHT SE ÇFARË THONË AMBASADORËT!

Nga

Avokati Altin Goxhaj, një ndër përfaqësuesit e 🇦🇱Koalicioni Për Shqipërinë🇦🇱

Kurrë Qytetërimi Modern s’ka parë një rrënim të menjëhershëm të lirive, të drejtave & një gropë kaq të madhe ekonomke sa këtë herë prej “PLANdemisë”!

Bota ka ndryshuar dhe konfigurimet e reja gjeopolitike kërkojnë rrjeshtime të reja shtetetsh dhe kombesh!

Të mendosh se në këtë moment dikush në botë paska hall të drejtat & liritë & mirëqëninen, ç’montimin e demokracisë dhe rinstalimin e Diktaturës në Shqipëri, do të thotë të jetosh në një botë ëndrrash dhe të mos kesh asnjë njohuri dhe info për aktualitetin global gjeopolitik!

Kujtoj se,

– EDvEri për shkak të lidhjeve të fuqishme sorosiane në netëorku ndërkombëtar,

– EDvEri ka ditur të rrjeshtohet në kohën e duhur dhe me aktorët e duhur,

– EDvEri ka ditur të bëhet i besueshëm për hallet gjeopolitike shtetërore dhe jo shtetërore amerikane në Rajon,

– EDvEri në mungesë totale konkurence të brendshme (tashmë kushdo e di që s’kemi asnjë grimë opozitë përveç një bande kuislinge sorosiane që ka kapur Opozitën)

PLANdemia e ka ndihmuar të vetëshpallet EDvErin mbret de facto dhe e ka kthyer Shtetin në një Monarki Absolute de facto si ato të mesjetës apo si pashallëk që varet nga Padishahu Soros!

Këtë ua kam thënë sa u vendos gjëndja e shtetrrethimit të PLANdemisë kur denoncova në fillim të Marsit vendosjen e Diktaturës ku deklarova se

– dhe SHBA mbështet Qeverinë, çfarëdo që të bëjë Qeveria, madje edhe sikur të hedhi rob nga helikopteri në Malin me Gropa

(si regjimet në Kili dhe Argjentinë dikur)

– dhe e gjitha kjo për aq kohë sa nuk do të ketë në horizont një forcë qeverisëse

(dmth jo vetëm që e synon pushtetin por edhe mund t’a marrë).

Ndaj harrojeni se çfarë thotë Ambasadorja Amerikane në Tiranë e cia do të mbështesë Qeverinë dhe Diktaturën aktuale për aq kohë sa nuk ka rob që jo vetëm e duan demokracinë por edhe investohen për të!

Ju kujtoj se në Konferencën e Jaltës në 4-11 Shkurt 1945, SHBA dhe Britania i lanë Poloninë, Hungarinë dhe Çekinë Bashkimit të Tmerrshëm Sovjetik, e le më Albanistanin po e po sps të tilla ishin hallet e PLANemisë Naziste të asaj kohe!

Ndaj edhe në 4-11 Shkurt 2020 (75 vjet më pas)

SHBAsë as i bje ndër mend se çfarë hallesh kanë shqiptarët se ka boll halle të amerikanëve dhe ndërkombëtarisht i intereson të numërojë se cilat shtete do të rrjeshtohen në koalicionet e reja gjeopolitike dhe kjo përcaktohet nga mazhorancat

(nga Kryeministrat në republikat parlamentare, apo Presidentët në Republikat Presidenciale)

dhe mbretërit absolute në vende (si Butani, Brunei apo Tailand) apo edhe

regjime de facto diktatoriale monarkike absoltute si Shqipëria!

(forma e organizimit shtetëror, qeveri, bashki, gjykatë, prokuori, ushtri, media, shoqëri civile, dhe menaxhimi i pasurisë kombëtare dhe pronave private të shqiptarëve, menaxhoet dhe drejtohet pa ligj nga një rrjet kompjuterash që drejtohet nga Surreli sipas humorit të Satrapit të Soros në Shqipëri).

Pra sskujt jashtë s’i hy në punë nëse një regjim është diktaturë apo ajo, përderisa populli është dakort!

Kujtojmë se për lirinë, të drejtat, kundër diktaturës dhe për demokracinë kanë dalë

– në Sheshin Skënderbej 3 herë rrjesht gjths gjiths 150 vetë (7Maj+9Maj+15Maj),

– në Vlorë, Durrës dhe Shkodër 17 vetë gjths, ndërsa

– për Teatrin në Tiranë deri në 3000 vetë ME NDIHM;N E PD & LSI (17Maj+18Maj+19Maj+20Maj).

SHBA dhe asnjë shtet në botë si ka dhuru KURRË lirinë apo demokracinë një populli tjetër si qëllim në vetvete deri më sot dhe kanë bërë mirë që se bëjnë, sps liria që nuk fitohet por dhurohet nuk është liri, por mall pa vlerë që shitet si me qenë shpia e babës, se nuk të dhimbset! Rasti i shqiptarëve në dorëzimin e tyre përballë Diktaturës e-Sanitare është shembulli më tipik!

Ndaj kur debatoni për deklaratat e Yurit, Sorekës, Borchard, apo shumë shpejt edhe për kMut Finkelshtejnin e Gramoz Ruçit, ju kujtoj se:

NË KOHËN E PLANDEMISË 2020-2021,

AMBASADORËT PËRVEÇSE JANË KËTU PËR INTERESAT E TYRE DHE JO TONAT,

KËTË HERË DUAN S’DUAN, JANË NË FUNKSION TË QEVERISË SHQIPTARE DHE JO TË SHQIPTARËVE!!!

Ndaj kush ka takat le të prononcohet qartë, siç bëjmë ne prej kohësh dhe sdms gjatë kohës së PLANdemisë:

🇦🇱@Koalicioni Për Shqipërinë🇦🇱 si formacioni më i ri politik dhe qytetar, sovranist dhe patriotik, proamerikan dhe euroskeptik, deklaron me përgjegjësi të plotë se:

NS SHQIPTARËT DO TË NA VOTOJNË AQ SA PËR TË PASUR PUSHTETIN E DUHUR PËR TË INICUAR REFERENDUM KUSHTETUES:

🔴 NE DO TA ZHBËJMË TOTALISHT REFORMËN SOROS NË DREJTËSI QË ISHTE SËPATA E SOROS E VENDOSJES SË DIKTATURËS SË OLIGARKISË E PAGUAR NGA TAKSAPAGUESIT AMERIKANË DHE EUROPIANË!

🔴 NE DO TË BËJMË NJË REFORMË TË THJESHTË NË DREJTËSI PA SOROS, PA RAMËN, PA METËN, PA BASHËN!

🔴 NE DO TË BËJMË NJË REFORMË ZGJEDHORE TJETËR KU POPULLI DHE JO PARTITË E ESTABLISHMENTIT APO AMBASADORËT DO TË PËRCAKTOJNË SISTEMIN ZGJEDHOR!

🔴 NE DO TË INICOJMË HETIMIN DHE GJYKIMIN MAFIES SOROS NË PUSHTET DHE OPOZITË PËR KRIME KUNDËR SHQIPTARËVE!!!

Ja pra, ky është qëndrimi ynë prej vitesh! Ndaj kur na pyesni se pse kam thënë kshu apo ashtu për ambasadoren amerikane, besimi im se ajo do përfaqësonte SHBA dhe jo Soros, sot është më i palëkundur se kurrë, thjesht olr shkak të PLANdemisë së projektuar të paktën që në Janar 2020, kanë ndryshuar politikat botërore dhe askush se rr.. më për demokracinë dhe të drejtat e njeriut në Shqipëri! Mjafton të garantohen interesat gjeopolitike amerikane në rajon!

Po të jetë për garantu hallet gjeopolitike amerikane, ne i garantojmë më mirë se Rama, ç’ka do me thënë se nuk kemi asnjë pengesë nga SHBA, por është e sigurtë që jemi të vetmit që kemi takat të garantojmë shpëtimin e shqiptarëve nga një establishment kriminal politik dhe ekonomik të punësuar si varrmihës të Shqipërisë për llogari të Axhendës Soros për Rrënimin, Falimentimin dhe Shpopullimin e Shqipërisë dhe RiPopullimin e saj me Arabë, Afrikanë, Kurdë, Berberë, Aziatikë, etj!

LEXO EDHE  Pagesat e kësteve të tatim fitimit do të shtyhen/ Denaj: Kredi 190 mln euro për rimëkëmbjen