Vajza e Artan Shkrelit jep dorëheqjen nga detyra, Ledi Shamku: Ia bënë gjyqin me altoparlant

Pas prezencës në protestën kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, Anna Shkreli ka dhënë dorëheqjen nga posti i drejtores së Muzeut “Ismail Kadare”.

Anna Shkreli është vajza e Artan Shkrelit, zv.ministër i Infrastrukturës dhe Ledi Shamku ish-deputete e PS-së,

Lajmi e kanë konfirmuar burime pranë Bashkisë së Tiranës.

Ndërkohë vetë Anna Shkreli ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale ku shkruan: “Ne oren time te zeze mendova se njerezit per liri kane dhene jeten. Neë beginnings”, shkruan Anna.

LEXO EDHE  Robert Aliaj: Rama do të kujtohet si njeriu që zhduku historinë (Video)

Ndërkohë që e ëma, Ledi Shamku e përkufizon vendimin e të bijës me një nga poezitë e Maks Velos “Liria” të përkthyer në Italisht pikërisht prej saj.

Ndërkohë më poshtë sjell në vëmendje edhe kapitullin e Koço Papajt të cilit sipas saj iu bë gjyqi me altropolant, duke e paralelizuar me situatën e krijuar pas shfaqjes së të bijës në protestë.