Ndodh edhe kjo! Shikoni çfarë bën infermierja në spitalin COVID /FOTO

Në një repart të Covid-19 vetëm për meshkuj në Rusi, një prej infermjereve, u ka shërbyer pacientëve të saj pothuajse e zhveshur duke treguar të gjithë trupin e saj.

Nga fotoja e bërë virale në mediat e huaja infermierja shihet se është e veshur vetëm me të brendshme e ndërkohë sipër mban vetëm një mushama transparente, si edhe maskë kirurgjikale dhe syze mbrojtëse. Kjo foto e infermieres ruse është bërë virale në rrjet, por pacientët nuk kanë pasur ankesa nga veshja e saj.

LEXO EDHE  Libër për Julian Sinanajn/ Ja çfarë do të shkruhet për vrasësin shqiptar ‘Ujku i vetmuar’

Por pavarësisht se pacientët janë ndjerë komod dhe nuk janë ankuar,  shefi i spitalit ka reaguar duke e ndëshkuar infermieren për veshjen e saj, për shkak se nuk është  në përputhje me uniformën e duhur të personelit shëndetësor.

Ndërsa ajo vet ka thënë se nuk e ka kuptuar që përparësja e saj ishte kaq transparente sa t’i dukeshin të brendshmet, raporton “Daily Mail“.