Arti në zi/ Ndërron jetë në moshë të re muzikanti i njohur! Emri (Foto)

Ndahet nga jeta në moshën 48-vjeçare pianisti i njohur italian, Ezio Bosso. Prej vitesh ai vuante nga probleme shëndetësore, dhe u gjet pa jetë në banesën e vet.

Në vitin 2011 iu nënshtrua një operacioni delikat në tru. Më pas u diagnostifikua me një sëmundje neurodegjenerative, që e detyroi që në shtator të 2019-ës të ndërpriste aktivitetit e tij artistik.

Funerali do të zhvillohet në forma rreptësisht private.

Muzikanti shumë i talentuar dhe i jashtëzakonshëm, u zbulua nga publiku i gjerë në vitin 2016.