Si do të jetë qarkullimi në fundjavë, Rama jep njoftimin në rrjet

Ashtu si edhe fundjavat e kaluara, edhe këtë fundjavë, do të ndalohet qarkullimi duke nisur nga ora 13:00 e së shtunës deri në orën 05:00 të së hënës.

Njoftimi është dhënë nga Kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale, i cili gjithashtu sqaron se javën e ardhshme fasha orare e lëvizjes do të zgjatet deri në orën 17:30, ndërsa qytetarët do të kenv në dispozicion jo 60, por 90 minuta.

Njoftimi nga Edi Rama

LEXO EDHE  Tenderat e “Lalit”/ 1.3 milionë euro pa garë për klorin e Ujësjellësit të Tiranës

🔴 NESËR ËSHTË DITA E FUNDIT ME FASHËN ORARE DERI NË 13.00😊

🔴 NGA NESËR NË 13.00 DERI TË HËNËN NË 05.00 GJITHÇKA DO TË JETË E MBYLLUR DHE TË GJITHË NË SHTËPI🙏

🔴 NGA E HËNA, FASHA ORARE DO TË ZGJATET DERI 17.30 DHE AUTORIZIMET PËR LEJE-DALJE PËR PAZAR DO TË JENË 90 MINUTA😊

Pak nga pak dhe me durim, do të dalim me kokën lart nga kjo luftë🇦🇱