Rriten vdekjet nga COVID-19/ Turqia konfirmon 98 viktima në 24 orë

Gjatë 24 orëve të kaluara, Turqia konfirmoi 96 viktima të reja nga koronavirusi i ri, duke e rritur numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 908 persona.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusin është rritur në 42.282, pasi 4.056 njerëz të tjerë kanë rezultuar pozitivë në testet për virusin, treguan të dhënat e përditësuara të Ministrisë turke të Shëndetësisë.

LEXO EDHE  Në 2019-n 14.600 britanikë u bënë shtetas gjermanë

Ndërkohë, në një postim në Twitter, ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, tha se deri më tani, gjithsej 2.142 janë shëruar dhe kanë dalë nga spitalet.