Përdori gjuhë fyese në emision/ Tabaku: Fatkeqësi për shqiptarët, fjalët e Ramës nuk mbushin xhepat e boshatisur

Ndërsa ishte i ftuar në emisionin Open të Eni Vasilit, kryeministri  Rama gjeti mundësinë  të godasë opozitën, e cila prej ditësh e ka akuzuar se nuk po i përgjigjet biznesit dhe ka lënë në mashirë të fatit qindra persona që mund të përfitonin nga paketa e luftës. Në emission Rama i konsideroi fjalët e opozitës Tabake të hedhura në ajër. I menjëhershëm ka qenë reagim i ish deputetes se PD-së Jorida Tabaku.

LEXO EDHE  "Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj Rugovës"/ Berisha: Rama po përgatitet për azil

Në një reagim në rrjetin social tëiter, Tabaku e konsideron Ramën fatkeqësi të shqiptarëve.

Postimi

Fatkeqësi për shqiptarët që KM në vend që të marrë masa për të kryer pagesat që ka premtuar për familjet dhe bizneset e goditura, harxhon gjithë kohën duke sulmuar opozitën.

Fyerjet e KM nuk mbushin xhepat e boshatisura të shqiptarëve. Boll i lodhe njerëzit me gënjeshtra.