COVID-19/ Shërohet kryeinfermierja dhe sanitarja e spitalit të Lezhës, s’ka asnjë rast të ri

Lajme të mira vijnë nga spitali Rajonal i Lezhës.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale bëhet me dije se janë shëruar tre pacientë me COVID-19, mes tyre kryeinfermierja dhe sanitarja e spitalit.

Ndërkohë që informohen qytetarët se nuk ka asnjë rast të ri me koronavirus në Lezhë.

Postimi i Spitalit Rajonal të Lezhës:

Lajm i mirë 🌟

✅ Testimet e ditëve të fundit konfirmojnë shërimin e 3 rasteve të para të prekura nga COVID-19 në Lezhë. Mes tyre edhe infermierja dhe punonjësja e shërbimit mjedisor të spitalit tonë.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ Ja kush janë qytetet me numrin më të lartë të të infektuarve në Shqipëri

✅ Nuk konfirmohen raste të reja në testimet e realizuara.

❗️Duke falenderuar qytetarët për bashkëpunimin e deritanishëm, bëjmë thirrje të vazhdojmë të respektojmë me përpikmëri rekomandimet mjekësore si dhe zbatimin korrekt të masave të ndërmarra për distancimin social.

🔜 Me përgjegjësi dhe solidaritet së bashku drejt fitores!