Video/ Vinicius i përgjigjet sfidës së Ronaldos për ushtrime barku

Mbrëmjen e djeshme, Cristiano Ronaldo, sfidoi ndjekësit e vet me anë të një videoje të postuar në Instagram. Portugezi arriti të bëjë 142 ushtrime barku të njëpasnjëshme brenda 45 sekondave.

I pari nga yjet e futbollit që reagoi ishte shoku i tij i skuadrës te Juventusi, Matuidi, i cili pranoi sfidën dhe madje kaloi dhe rekordin e Ronaldos duke realizuar 144 pompa për muskujt e barkut.

Ndërsa i fundit që i është bashkuar sfidës është Vinicius Junior. Ylli i Real Madrid, bëri 125 pompa dhe e shpërndau videon në rrjetet sociale.

“125 pompa si e diel që është. Aspak keq. Faleminderit për sfidën Cristiano”. – ka shkruar braziliani.

 

LEXO EDHE  Video/ Interi gjen golin, Lukaku ndëshkon Getafen