Si nis java, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sot (e hënë, 6 prill), vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë:

  • në zonat malore nga 00ºC në 12ºC,
  • në zonat e ulëta nga 05ºC në 20ºC,
  • në zonat bregdetare nga 09°C në 21ºC.
LEXO EDHE  COVID/ Rregullat e reja të transportit urban në Tiranë

Era do të fryj në drejtim Verilindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 4 ballë.