“Giroud është tepër inferior ndaj meje”, Benzema: Mos më kritikoni, thashë të vërtetën

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, disa ditë më parë në një lidhje live në “Instagram”, deklaroi se ai është superior ndaj Olivier Giroud.

“Nuk mund të krahasosh Formula 1 me Karting”- ishin fjalët e francezit kundrejt lojtarit që i ka zënë vendin te kombëtarja e Francës.

Duket se Benzema i qëndron të njëjtit mendimi pasi në lidhje me këtë temë ka reaguar përsëri, duke thënë: “Thashë të vërtetën, kaq e thjeshtë është. Por gjithashtu thashë se ai është i rëndësishme për Francën por kjo nuk është raportuar. Por gjithsesi më kanë kritikuar pasi thashë që unë jam Formula 1 dhe Karting. Kjo është e vërteta”. Ka reaguar Benzema në rrjetin social “Instagram”.

 

LEXO EDHE  Video/ Triumfuan në Kupën e Austrisë, lojtarët e Salzburg-ut e festojnë trofeun në këtë mënyrë