Salianji video-mesazh të fortë Ramës: Rendit të gjitha koncesionet me vlera milionëshe

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, i kujton kryeministrit Edi Rama koncesionet, që kushtojnë miliona euro. Përmes një videoje në “Facebook”, Salianji rendit koncesionet dhe vlerat e tyre marramendëse, duke i përcjellë Ramës një mesazh të koduar se mund t’i përdorë këto miliona për t’iu ardhur në ndihmë shqiptarëve, në këto ditë të vështira të përhapjes së koronavirusit.

Mesazhi i Salianjit:

Kur ti nuk i kërkon llogari për:
Inceneratorin e Tiranës – 310 milionë USD
Inceneratorin e Fierit – 40 milionë USD

LEXO EDHE  Europa Nostra letër Aleancës për Teatrin: Ngjarja e mjerueshme të jetë një zgjim i vërtetë

Inceneratorin e Elbasanit – 52 milionë USD
Check Up – 90 milionë USD
Sterilizimin – 160 milionë USD
Shërbimin Laboratorik – 90 milionë USD
Rrugën Milot-Balldren – 300 milionë USD
Rrugën Orikum-Dukat – 75 milionë USD
Traun te Rruga e Kombit – 470 milionë USD
Tenderin e Unazës së Re – 20 milionë euro/km
Përfundon që të kërkon ai llogari ty, se ku i gjete lekët e internetit.