Humb betejën me koronavirusin, ndërron jetë ish-ministri francez

French UMP right-wing opposition party member of Parliament Patrick Devedjian answers journalists prior to a session of Questions to the Government on April 7, 2015 at the French National Assembly in Paris. AFP PHOTO / LOIC VENANCE (Photo credit should read LOIC VENANCE/AFP via Getty Images)

Koronavirusi po gjunjëzon edhe Francën. Mediat e huaja raporotojnë se mes viktimave të shumta është edhe ish-ministri Patrick Devedjiani.

Ish-ministri 75-vjeçar ishte diagnostikuar me COVID-19 dhe ishte vënë nën vëzhgim të mërkurën, por nuk ia ka dalë dot të mposhtë virusin vdekjeprurës.

Devedjiani ka ndërruar jetë ditën e sotme, duke u bërë zyrtari i parë francez që humb jetën nga koronavirusi.