Modelja shqetësohet për partnerin e saj 63-vjeçar: “Rrezikohet shumë nga coronavirusi”

Marta Lopez Alamo është një modele 23 vjeçare spanjolle dhe gjithashtu një fanse e zjarrtë e Real Madrid që në vogëli. Aktualisht ajo është në një lidhje dashurore me aktorin spanjoll, Kiko Matamaros, i cili është plot 40 vite më i madh në moshë.

Në një intervistë për “Europa Press”, modelja bukuroshe, shpreh shqetësimin për shëndetin e partnerit të saj, pasi duke parë moshën e madhe, ai është i rrezikuar nga coronavirusi.

“Ai është mosha që është dhe në fund të fundit, ai bën pjesë te grupi më i rrezikuar nga koronavirusi. E di që ai është i fortë dhe kujdeset për veten, por që gjithsesi merakosem për të. Megjithatë qetësohem kur mendoj se ai ndodhet në një gjendje shumë të mirë shëndetësore”.

Marta, 23 vjeç, është në një lidhje me aktorin që nga fillimi i vitit të kaluar. Pavarësisht diferencës së madhe të moshës mes tyre, modelja ka qenë shumë afër tij dhe ka qenë mbështetja e tij e madhe.

LEXO EDHE  Kryeministri i Izraelit drejt burgut