Jorge Jesus i sigurt: “Prisni shpërthimin e Joao Felix”

Jorge Jesus nuk ka dyshime për të ardhmen e shkëlqyer të Joao Felix . Trajneri i Flamengos, foli për bashkëpatriotin e tij, përmes kanalit Youtube të Zico:

“Joao do të jetë një nga goditjet më të mëdha në futbollin evropian. Ai është akoma fëmijë, vetëm 20 vjeç, dhe do të rritet shumë. Portugalia ia del të nxjerrë talente dhe lojtarë premtues me një lehtësi befasuese”, – deklaron eksperti teknik.

LEXO EDHE  Goditje e madhe për Skënderbeun, Gjykata Federale e Zvicrës konfirmon dënimin e UEFA-s

Joao Felix, ish-lojtari i Benfica, sot i  Atleticos së Madridit, në Portugali konsiderohet prej kohësh si trashëgimtari i Ronaldos.