Tragjedia nuk ka fund/ Në Itali regjistrohen shifra rekord, 969 viktima nga virusi në 24 orët e fundit

Dhimbjet dhe trishtimi në Itali nuk ka të ndalur mesa duket. Është rritur në mënyrë të frikshme ditën e sotme numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 969 persona duke e çuar në 9134 numrin total të viktimave nga COVID-19.

Kjo është shifra më e lartë e regjistruar deri më tani, ndërsa Italia është kthyer në vatrën më të rrezikshme të përhapjes së koronavirusit.

LEXO EDHE  Tentoi të rrëmbente 4-vjeçaren, gjykata vendos shtrim në spitalin psiqiatrik për 20-vjeçarin

Ndërkohë, autoritetet fqinje raportojnë se numri i të infektuarve ka shkuar në 86 498, ndërsa mbi 10 mijë të prekur janë shëruar.

Italia është shteti me më shumë viktima nga koronavirusi, ndërsa SHBA ka numrin më të lartë të të infektuarve..