Sezoni i Serie A rrezikon të shpallet i pavlefshëm, në prill vendoset gjithçka

Asambleja italiane u mblodh të martën në mënyrë virtuale nëpërmjet një konference telefonike për të bërë të mundur se do të marrë një vendim në mes të prillit për fatet e kampionatit.

Nëse situata nuk do të pësojë një përmirësim të ndjeshëm deri atëherë, ky sezon mund të konsiderohet i mbyllur. “Gazzeta Dello Sport” shkruan se nëse kampionati nuk do të vazhdojë më atëherë titulli kampion nuk do t’i dorëzohet askujt.

LEXO EDHE  CAS rrëzon UEFA-n, City do të luajë në Champions League

Në Kupat e Europës skuadrat do të shkojnë në bazë të renditjes aktuale si dhe kampionati i sezonit të ardhshëm mund të jetë me 22 skuadra për t’i dhënë mundësi dy skuadrave kryesuese të Serie B, Beneventos dhe Crotones të luajnë në elitë.