‘Një komb dy shtete, dy qendrime’/ Berisha: Në Kosovë ka transparencë, në Shqipëri fshihen të dhënat

Ish-kryeminsitri Sali Berisha ka akuzuar edhe njëherë qeverinë shqiptare se po mban të fshehtë situatën në të cilën ndohet vendi jonë përballë pandemisë që ka përfshirë gjithë botën.

Duke u nisur nga mesazhi i një qytetari, Berisha shkruan se edhe pse jemi një komb dhe dy shtete me Kosovën kemi qendrime të ndryshme.

Sipas tij politikanët në Kosovë po tregohen transparentë me qytetarët, ndërsa në shqipëri po fshehin situatën.

Ja postimi i Berishës:

Nje komb dy shtete, dy qendrime!

Tirana zyrtare mashtrime, fshehje mafioze te te dhenave.

Prishtina transparence te plote para publikut!

Lexoni mesazhin qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Dr Në Kosovë Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, shpjegoi para kater ditesh publikisht se Kosova kishte ende 1000 tamponë për testin për koronavirusin. Pak janë. Buxheti për këtë vit u miratua në fundjavë, dhe Ministri shpjegoi dje publikisht se ishin porositur edhe 7000 tamponë të tjerë që vinë deri të hënën.

A ka informacion publik nga institucionet e Shqipërisë për gjendjen aktuale të tamponëve për testin për koronavirusin? A ka informacion publik nga këto institucione se sa janë porositur?

 

LEXO EDHE  Paniku i kotë, nevoja për ti rishikuar qëndrimet