Gjest për tu vlerësuar! Ronaldo kthen hotelet e tij në spital, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit

Cristiano Ronaldo ka bërë një veprim tepër të nevojshëm, në këto kohë kur bota përballet kundër coronavirusit.

Sipas “Marca”, ylli i Juventus dhe kombëtares së Portugalisë, Ronaldo, do të transformojë hotelet e tij në Portugali në spitale, për të ndihmuar luftën kundër koronavirusit. Gjithashtu, CR7 do të paguaj të gjitha pagat e mjekëve dhe infermierëve, në këtë situatë të jashtëzakonshme.

LEXO EDHE  Lajm i trishtë! Ndërron jetë veterani i serialeve televizive (Foto)

Hotelet që do të kthehen në spitale do të mund të përdoren falas, shkruan ‘Marca’. Ditë më parë, Ronaldo shkruante në rrjetet sociale se duhet dëgjuar autoritetet për të mbrojtur jetët tona.

Sot, ai ka marrë këtë hap të madh, duke i dalë në ndihmë qytetarëve të Portugalisë.