E habitshme! Ylli i detit ngjan si makarona ravioli

Shikoni këtë yll deti vërtet të rrallë! Duket si një copë makarona ravioli. Shkencëtarët nga NOAA Ocean Explorer – të cilët studiojnë oqeanet vunë re krijesën e cila ngjan tej mase me makarona në brigjet e Jug-Lindore të SHBA-ve.

Është hera e parë që shkencëtarët kanë regjistruar speciet e fshehta të yllit të detit teksa ushqehen në habitatin e tyre natyror.

LEXO EDHE  Pikturë e madhe me portretin e Mateos, gjesti që preku familjen (FOTO)

Në rast se po pyesni veten, emri i vërtetë është ‘ylli i detit goniasterid’ dhe ndonjëherë njihet si ylli “cookie” pasi që ngjan edhe me një biskotë.