Berisha: Rama zgjedh gjithmonë të ikë nga populli, është më mirë të mos kthehet, fjalën tani e ka sovrani

Ish-kryeministri Berisha i pranishëm në manifestimin e thirrur nga Presidenti Meta, tha ndër tjera se Rama duhet të bindet të tërhiqet nga narkodiktatura, përndryshe këtë gjë duhet ta bëjë populli në mënyrën e tij.

“Janë sot në shpërbërje të plotë. Vendimi i vetëm i plotë që mund të merret është që ky narkoparlament ti hapë rrugën zgjedhjeve të lira dhe të ndershme të parakohshme, ndryshe çdo diktaturë dhe narkodiktaturë do të shpërbëhet nga sovrani dhe do ketë fatin e çdo narkodiktature”, shprehet Berisha në një postim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Katër humbje jete nga Covid

“Zoti Rama ka zgjedhur ikjen si praktikë, por i takon qytetarëve që radhën tjetër tja bëjnë të pamundur kthimin, ta lejnë atje dhe të thyejë qafën dhe këtu të sundojë ligji dhe Kushtetuta.Një përshëndetje të përzemërt të gjithë atyre njerëzve që sot nisëm këtu Pranverën Kuqezi me besimin tim të madh se narkodiktatura i ka ditët e numëruara”, shtoi ai.