Ekzekutohet ish-anëtari i UÇK-së dhe i digjet trupi

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi, u gjet i djegur në veturën e tij në fshatin Zahaq të Komunës së Pejës, gjatë orëve të para të mëngjesit të së enjtes. Qerimi kishte qenë njëri nga ushtarët e parë të UÇK-së, raporton gazeta online korovare “Express”.

Ndërkohë përmes një komunikate për media, policia ka thënë se fillimisht ishte njoftuar për një veturë të djegur, në fshatin Zahaq të Pejës.

“Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, është informuar se në fshatin Zahaq-Pejë, në një rrugë është duke u djegur një veturë. Me të marrë informatën njësitet e Stacionit Policor në Pejë kanë shkuar në vendngjarje, ku ka vërejtur një veturë e cila ishte përfshirë tërësisht nga zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë arritur njësitet e zjarrfikësve të cilët e kanë shuar në tërësi zjarrin”, ka bërë të ditur policia.

LEXO EDHE  Ndryshon orari i kufizimit të lëvizjes në Kosovë, pas orës 17:00 asnjë jashtë

Viktima Qerim Kelmendi raportohet se ishte një prej ushtarëve të parë të UÇK-së, mik i heroit Ilir Konushevci. Qerimi ishte vëllai i Ibrahim Kelmendit, njërit nga drejtuesit e Lëvizjes Popullore të Kosovës.

LEXO EDHE:

*Vrasja e Qerim Kelmendit, policia jep detajet/ Viktima vëllai i ish-anëtarit të Lëvizjes Popullore

*U vra dhe u dogj/ Qerim Kelmendi ishte akuzuar për vrasjen e Tahir Zemajt

*”E vranë dhe e dogjën plotësisht”/ Qerim Kelmendi u qëllua me breshëri pranë banesës