Me zë dhe figurë/ Ja si Edi Rama mashtron paturpësisht Lavrovin në Moskë (Video)

Kryeministri Edi Rama nuk bën dot pa gënjeshtrën, madje këtë gjë e bën edhe kur nuk është i detyruar.

Kreu i qeverisë shqiptare nuk e ka patur problem të gënjejë sy për sy ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, para mediave ndërsa po mbanin konferencën e përbashkët për shtyp.

Gjatë fjalës së tij Lavrov tha se takimet e para personale me politikanët shqiptarë i ka patur në vitin 2004 kohë kur sapo ishte zgjedhur kryeministër.

Lavrov tha se gjatë vizitës në Shqipëri kishte patur dhe një takim me ministrin e Jashtëm të asja kohe në Shqipëri, me të cilin kishte nënshkruar edhe një marrëveshje.

LEXO EDHE  I bie guri në kokë, dërgohet me helikopter në spitalin e Traumës 56 vjeçari nga Tropoja

Kujtojmë që ministër i jashtëm në atë kohë siç shihet edhe në video ka qenë Kastriot Islami dhe në pushtet ishin socialistët.

Por kryeministri Edi Rama nuk e ka patur problem të gënjejë edhe në këtë rast, duke thënë që marrëveshjen Lavrovi e ka nënshkruar me Lulzim Bashën, pasi ai ishte Ministër i jashtëm në atë kohë.

Kujtojmë që Basha në PD erdhi përmes ‘KOP’ në vitin 2005-së dhe nuk ka patur asnjë post politik në vitin 2004.