Kishin paketuar drogën gati për shitje, arrestohen dy shqiptarët në Itali

Policia italiane ka realizuar me sukses një operacion, duke arrestuar dy shqiptarë për trafik droge. Arrestimet janë kryer nga karabinieria e Savonës, të cilët ndaluan shtetasit nga Shqipëria në kushtet e flagrancës, raportojnë vendet fqinje.

Në pranga kanë përfunduar shqiptarët me inicialet M.F., 31 vjeç, dhe M.A., 27 vjeç, të cilëve iu është gjetur lëndë narkotike e ambalazhuar, raportojnë mediat në vendin fqinj. Arrestimet janë kryer pranë zonës të njohur si Niza.

LEXO EDHE  Parashikimi i motit/ Ja çfarë ndodh me kohën ditën e shtunë, 6 qershor 2020

Dozat e kokainës janë gjetur në banesën ku jetonin të rinjtë shqiptarë.