Incidenti mes tre trageteve në Durrës, DPD merr vendim për tragetet e linjës së Barit (VIDEO)

Pas përplasjes së dy trageteve në portin e Durrësit, ka ardhur reagimi i Drejtorisë së Përgjithshme Detare. Sipas DPD-së, incidenti mes tre trageteve A/F CLAUDIA, BARI dhe AF MARINA ka qenë i lehtë, ka pasur vetëm pak fërkim.

“Sot në orën 19:30 në portin e Durresit ka ndodhur nje incident. Gjate manovrave per te dale nga porti trageti A/F CLAUDIA pasi ka terhequr spirancen eshte shtyrë nga era e forte dhe ka prekur me ferkim tragetin BARI dhe AF MARINA. Menjehere kane hyre ne veprim dy rimorkiatoret te cilet kane shmang perplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dale nga porti dhe ka vazhduar rrugen per Ankona.

Ju bejme me dije se nuk ka asnje demtim te anijeve dhe te pasagjereve te cilet udhetonin me linjen e Ankones”, – njofton Drejtoria e Përgjithshme Detare.

Nga ana tjetër, për shkak të kushteve të këqia atmosferike, tragetet e linjës Durrës-bari do të nisen mëngjesin e së enjtes.

“Njoftojmë te gjithë pasagjerët që do udhëtojnë sonte me linjat Durres-Bari se për shkak te erës fortë tragetet nga Durresi për ne Bari do nisen në orën 06:00 te mengjesit ndersa tragetet nga Bari do nisen sipas grafikut ne orë 23:00”, – ben te ditur DPD.

Njoftim per shtypSot në orën 19:30 në portin e Durresit ka ndodhur nje incident. Gjate manovrave per te dale nga porti trageti A/F CLAUDIA pasi ka terhequr spirancen eshte shtyrë nga era e forte dhe ka prekur me ferkim tragetin BARI dhe AF MARINA. Menjehere kane hyre ne veprim dy rimorkiatoret te cilet kane shmang perplasjet, dhe trageti CLAUDIA ka dale nga porti dhe ka vazhduar rrugen per Ankona.Ju bejme me dije se nuk ka asnje demtim te anijeve dhe te pasagjereve te cilet udhetonin me linjen e Ankones. Njoftojmë te gjithë pasagjerët që do udhëtojnë sonte me linjat Durres-Bari se për shkak te erës fortë tragetet nga Durresi për ne Bari do nisen në orën 06:00 te mengjesit ndersa tragetet nga Bari do nisen sipas grafikut ne orë 23:00 Drejtoria e Pergjithshme Detare

Gepostet von Drejtoria e Përgjithshme Detare am Mittwoch, 26. Februar 2020

LEXO EDHE  Detaje/ Si ndodhi vrasja në Laç, kush është viktima dhe dy të plagosurit (Emrat)