Basha: Rama dhe Veliaj nuk mund të fshehin të vërtetën, Teatri do të ruhet nuk do ndërtohen kulla

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar pas tërheqjes së rilindjes për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Basha shkruan se Rama dhe Veliaj nuk mund të mbulojnë korrupsionin me prishjen e Teatrit dhe duke fshehur të vërtetën.

Sipas tij Teatri Kombëtar do të ruhet dhe PD nuk do tërhiqet nga vendosmëria e saj.

LEXO EDHE  Shehu: Ata që plasën ‘bombën biologjike’ po e lënë Gjirokastrën në mëshirë të fatit

Ja postimi i Bashës:

Rama dhe Veliaj nuk mund ti hedhin hi syve shqiptareve dhe te mbulojne korrupsionin dhe prishjen e Teatrit me njoftime gjysmake qe fshehin te verteten. Pa nje vendim te qarte qe kullat nuk do te ndertohen dhe Teatri do te ruhet PD nuk terhiqet nga qendrimi dhe vendosmeria e saj.