‘Fati i Lojërave’/ Gjykata burg pa afat Gramoz Muratajt

Prej orës 09:00 të mëngjesit të sotëm po zhvillohet në Gjykatën e Tiranës seanca për dhënien e masave të sigurisë për pjesën e dytë të personave të arrestuar, hetuar apo të shpallur në kërkim të përfshirë në organizimin e lojërave të fatit, një operacion që çoi në arrestimin e 115 personave, procedimin e 24 të tjerëve si dhe dy në kërkim. Mes 87 personave që do të dalin sot për t’u njohur me masën e sigurisë është edhe Gramoz Murataj. Gramoz Murataj, është njëri nga pronarët e kompanisë së basteve “ecco bet” në Shqipëri, kompani të cilin ai e ka menaxhuar më vëllanë e tij Besnik Murataj.

LEXO EDHE  Ekonomiksi para koronës, çfarë kishin paralajmëruar ekspertët!

30 nga 115 të arrestuarit në kuadër të operacionit  “Fati i Lojërave” dolën dje para Gjykatës ku togat e zeza lanë të lirë, nën masën ‘detyrim paraqitje’ 9 persona, 16 janë lënë në burg, 5 të tjerë në ‘arrest shtëpie’ dhe 3 janë në kërkim.