Koronavirusi rrezikon qytetarët, në Shqipëri shteti tallet/ Ja çfarë bëri ministrja me uniformat profesionale

Ndërkohë që koronavirusi është afruar shumë pranë Shqipërisë, pasi ka shkaktuar 2 viktima në vendin tonë fqinj Italinë dhe ka prekur qindra të tjerë, në vendin tonë Ministria e Shëndetësisë nuk merr masa por bën show.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër skandal, ku tregon se si Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manasterliu tallet me jetën e shqiptarëve dhe nuk ka marrë asnjë masë kundër këtij virusi vdekjeprurës që ka marrë mijëra jetë në botë.

Në mesazhin dërguar ish-kryeministrit Berisha një infermiere tregon se uniformat e prezantuart profesionale për koronavirusin që u prezantuan në spitalin e Durrësit u përdorën thjeshtë për show, pasi ministrja i ka marrë sërish mbrapsh ato, për të vijuar shown e saj në spitalin e Elbasanit.

LEXO EDHE  Zgjedhorja/ Celibashi: PS mund t´i pranonte të gjitha kërkesat e PD

Ja postimi i Berishës:

Shikoni pafytyresine dhe talljen e Ndrikull Hajnise me Coronavirusin!

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sv

Ne spitalin rajonal durres ne repartin e reanimacionit sollen uniformat profesionale per corona virus mire po sa ju shpernda personelit mjekesor me urdher nga drejtori duheshin te ktheheshin mbrapsht se ministria jone do ikte te spitali rajonan i elbasanit per vizit dhe i dorezuam prap te gjith Dhe na thane sa te iki ministria nga elbasani do ja u biem prap anonim te litem

Lutem