Greqi/ I riu shqiptar qëllohet me thikë nga 10 persona në autobus

Një i ri me origjinë shqiptare është plagosur me thikë nga 10 persona në një autobus në zonën e Dionysus në Athinë.

Sipas mediave greke, ai u dërgua me autoambulancë për në spital dhe ka plagë në duar dhe këmbë.

LEXO EDHE  Duma: Berisha ka arritur mjerimin më të madh

Asnjë nga personat që ndodheshin në autobus nuk kanë lëvizur për ta ndihmuar shqiptarin.

Sipas policisë, po punohet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.

Deri më tani, nuk ka asnajë arrestim apo të dyshuar.