Zyrtare/ Ish-mbrojtësi i kombëtares gjen ekip, firmos në Danimarkë

Arlind Ajeti i cili ishte agjent i lirë, ka firmosur për klubin e Velje’s në ligën e dytë daneze.

Ish-lojtari i kombëtares u prezantua në ekipin e ri, aty ku do t’i bashkohet Ramadanit, Muçollit dhe Hetemit. Mbrojtësi bëhet lojtari i katërt me origjinë shqiptare që do të luajë për Veljen.

LEXO EDHE  Alban Tafaj: Veliaj gjuhë bastarde, do të mbulojë problemet e veta duke iu sulur futbollit

Ai u prezantua me bujë nga skuadra daneze, pasi drejtuesit e shohin si një përforcim të duhur. Ajeti ka shumë eksperiencë dhe klubit danez e shet se ka luajtur dhe në Serie A.