Plas keq sherri mes Zonjave të para në Francë, zbulohet arsyeja

Dy zonjat e para në Francë, Brigitte Macron dhe Julie Gayet nuk kanë marrëdhënie aspak të mira dhe se mes tyre ka patur një sherr, shkruan revista e njohur franceze “Paris Match”. I gjithë sherri ka nisur për shkak të një dreke në Palais de l’Elysée në fund të janarit, ku e dashura i ish-Presidentit nuk do të ishte i ftuar.

Në revistën e njohur shkruhet se Julie Gayet është e zemëruar që nuk është ftuar në Palais de l’Élysée nga Brigitte Macron, për një drekë që mblodhi ish-“zonjat e para”. Të ftuara në këtë drekë ishin Carla Bruni Sarkozy dhe Valérie Trierweiler.

LEXO EDHE  “Përdor serum, e mbaj me akull”, Armina zbulon sekretet për një gjoks në formë

Më tej thuhet se, Julie Gayet i ka dërguar një mesazh partneres aktuale të Presidentit, në të cilin ka shprehur të gjithë zemërimin e saj.