Berisha reagon pas lajmit të BoldNews: Mafia në veprim!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas lajmit të publikuar një ditë më arë nga BoldNews, “Vjollca-Blushi, “kumbar” të lidhjes mes Bllakos “15 mln euro” të Porto Romanos e Zotos së inceneratorëve”.

Në një postim në FB, Berisha shkruan:

Arben Malavita kumbar i aferes 15 milione euro te Porto Romanos!

Prandaj dhe ai ne gare me Karlo Malaviten dhe Ymer Çorapen ka shnderruar Teleblushin ne ERTV-3 apo Teleneveria-3!

Miq, gazetari investigativ zbulon se, pasi Rama kishte anulluar tenderin, Alqi Bllako me urdher te tij i jep 15 milione euro tenderin e anulluar pa gare fare kompanise “De Mare” qe punon per Klodian Zoton, ortakun e Arben Malavites nepermjet bashkeshortes se tij notere, e cila e ka te ndaluar me ligj te kete kompani private si notere.