Napoli parakalon Milanin, super Mertens i jep 3 pikë të arta, Hysaj me probleme fizike (VIDEO)

Napoli mund Cagliarin në transfertë dhe kthehet te suksesi në kampionat pas disfatës ndaj Lecce. Mjafton një super Mertens, që realizoi një gol të bukur dhe që iu afrua disa herë edhe golit të dytë personal për t’i shkaktuar një tjetër humbje ekipit të Maran, që në 2020 ende nuk ka arritur asnjë fitore.

LEXO EDHE  Muriqi drejt Lazios, Tare nis agjentin e njohur në Stamboll
Ndeshje shumë e mirë e djemve të Gattusos, që ditën të menaxhojnë situatën. Një dëmtim i lehtë për Hysajn, që dha edhe pasimin për gol te belgu. Gattuso u detyrua ta zëvendësonte në dhjetë minutat e fundit. Napoli ngjitet në renditje dhe parakalon momentalisht Milanin!