Emërimet në Kushtetuese/ Delegacioni i Venecias takon opozitën

Delegacioni i Venecias që ndodhet në vendin tonë po zhvillon mëngjesin e sotëm një takim dhe me përfaqësues të opozitës politike, për çështjen e emërimeve në Gjykatën Kushtetuese

Basha ka qenë i shoqëruar nga Petrit Vasili i LSI, Gazment Bardhi dhe Oerd Bylykbashi dhe takimi po zhvillohet në ambjentet e një nga hoteleve të kryeqytetit.

Në mbyllje, kryedemokrati Basha ka njoftuar se do të ketë një komunikim me gazetarët.

LEXO EDHE  Ministria e Jashtme: Karantinë 7-ditore për ata që hyjnë në Greqi

Pas takimit me Bashën delegacioni i Venecias do të takohet me kreun e KED, Ardian Dvorani.

Ndërkohë dje, ekspertët e Venecias patën një ditë të ngjeshur me takime që nisën me kryeparlamentarin Ruçi, përfaqësuesit e komisionit hetimor,presidentin Ilir Meta dhe Arta Vorpsin.