Rama: Vangjush Dakon e kam mik, nuk pyes për Departamentin e Shtetit

Kryeministri Edi Rama i ftuar në ‘Opinion’ ka mbrojtur sërish ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako.

Ndërkohë që gazetarët në studio e pyetën për akuzat që Departamenti Amerikan i Shtetit ka për Dakon, Rama tha se nuk e dikton ky departament miqësinë e tij.

Madje Rama shtoi se edhe në rast se Dako do të përfundojë në burg, Dako ka qenë, është dhe mbetet miku i tij.

LEXO EDHE  Një vit pas tërmetit/ VV: Përkujtojmë viktimat dhe kërkojmë drejtësi

Nuk ma dikton mua miqësinë Departamenti i Shtetit. Unë Dakon e kam mik. Po e them këtu, sikur edhe në burg të shkojë Dako, ai është sërish miku im’, deklaroi Rama.