Frika nga Coronavirusi, Man.United izolon futbollistin e blerë së fundmi

Gjatë merkatos së janarit, Man.United u hodh në sulm për një sulmues. Në momentet e fundit ‘djajtë e kuq” nënshkruan me Odion Ighalo i cili luante në Kinë me ekipin e Shangait.

Pavarësisht se janë bërë më shumë se 10 ditë nga mbërritja e tij në Manchester, futbollisti ende nuk ka bërë ndeshjen e parë, për më shumë ende nuk ka kryer stërvitjen e parë me shokët e skuadrës.

LEXO EDHE  KF Tirana bëhet e frikshme, nënshkruan me kampionin e vendit fqinj!

Siç raportojnë mediat në Angli, klubi kërkon të sigurohet plotësisht që Ighalo, nuk është prekur nga virusi vdekjeprurës Koronavirus, i cili është përhapur në Kinë dhe deri më tani i ka marrë jetën më shumë se 1100 personave.