“Është tironse, princeshë”/ Kujtim Gjuzi ‘sherr’ me blogeren për Alketa Vejsiun

Kujtim Gjuzi ka debatuar në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel me blogeren, Zhaklin Lekatari për performancën e Alketa Vejsiut në Sanremo. Gjuzi është shprehur se Alketa Vejsiu është një princeshë që nuk e deformon të vërtetën. Ndërsa blogerja u shpreh se pjesëmarrja e Alketës në Sanremo është një arritje e saj personale dhe jo një kontribut për kulturën shqiptare.

Pjesë nga debati: 

Zhaklina: Ne shqiptarët jemi popull xheloz, nuk e nxisim tjetrin të bëjë më mirë, duam ta lënë në nivelin ku është, nuk e nxisim që të ecë, duam t’ja zemë vendin. Nuk mendoj që në këtë rast kanë qenë komente xhelozie. Unë nuk dua të merrem me personi , por me fenomenin.

Kujtim Gjuzi: Janë komente të një princeshe kundër një princeshe tjetër. 

Zhaklin: Ajo është një arritje personale, nuk është një kontribut për kulturën shqiptare.

Kujtim Gjuzi: Por si nuk është kontribut, ti je edhe tironse.

Zhaklin: Nuk dua që të flasë për vitet e mëparshme.

Kujtim Gjuzi: Pse mos të flasë, çfarë ka ndryshuar? Dielli del në mëngjes dhe ikën në darkë dhe del prapë mëngjesin tjetër.

Zhaklin: Nuk ka një kritikë të mirëfilltë, jo t’i trajtomë gjërat në mënyrë sipërfaqësore.

Kujtim Gjuzi: Kritika jote kush është?

Zhaklin: Është justifikimi i të dhënave dhe deformimi i së vërtetës.

Kujtim Gjuzi: Alketa Vejsiu është tironse dhe kurrë nuk e deformon të vërtetën.

Zhaklin: Ajo e deformomi të vërtetën kur tha se kjo është ëndërra e të gjithë shqiptarëve.

Kujtim Gjuzi: Është kënaqësi e jashtëzakonshme të kishim prezantuesen tonë aty.

 

LEXO EDHE  "I futi duart Tolës", plas sherri mes djemve në "Për'puthen": Ishe si maniak sek*ual në takim