Kupa e Mbretit, hidhet shorti i gjysmëfinaleve

Është hedhur shorti i fazës së gjysmëfinaleve të Kupës së Mbretit, në Spanjë.

Kështu, Atletico Bilbao e cila eliminoi Barcelonën në çerekfinale përballet kundër Granadës, ndërsa Real Sociedad do të luajë përballë Mirandes.

Gjysmëfinalet ndryshe nga raundet e tjera do të luhet me dy takime, në të cilat do të përcaktohen dhe finalistët. Ndeshjet e para luhen më 12 dhe 13 Shkurt, ndërsa takimet e kthimit më 4 dhe 5 Mars.

LEXO EDHE  Juventus vazhdon me investimet “low cost”, gati goditja e dyfishtë