‘Rama ik’/ Shqiptarët nuk i ndalin thirrjet kundër kryeministrit në stadiume! Ja ku ndodh këtë herë

Thirrjet ‘Rama ik’ tashmë dëgjohen në çdo stadium dhe në çdo ndeshje që luajnë ekipet shqiptare. Edhe gjatë ndeshjes së Kupës së Shqipërisë mes Besëlidhjes dhe Partizanit janë dëgjuar thirrje kundër kryeministrit Edi Rama.

Siç shihet edhe në foto një grup tifozësh përveç thirrjeve kanë nxjerrë edhe banderola ku shkruhej ‘Rama ik’.

LEXO EDHE  Premtimet e pambajtura/ Qytetarët zmbrapsin Ramën, e detyrojnë të ikë me ‘bisht nën shalë’ (Video)

Që nga ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës në ‘Air Albania Stadiu’ dhe në çdo ndeshje të kampionatit shqiptar, janë dëgjuar shpesh thirrje nga tifozët kundër kryeministrit të Shqipërisë, veçanërisht në sfidat ku luan Partizani ku Drejtor i klubit është vëllai i kryeministrit, Olsi Rama.

Foto: