El Classico/ Mbrojtësi i Real Madrid nuk luan ndaj Barcelonës

Mbrojtësi i krahut të majtë i Realit të Madridit, Marcelo, nuk do të luajë ndaj Barcelonës.

Barcelona-Real Madrid luhet ditën e nesërme, dhe sipas “Marca”, lojtari nuk është stërvitur me skuadrën dhe për pasojë mungesa e tij në këtë ndeshje është e sigurt.

Braziliani u zëvendësua në minutën e 42-të në ndeshjen në Ligën e Kampioneve ndaj Galatasaray-t, një muaj më parë ndërsa aktualisht është në fazat e fundit të rikthimit në fushë.

LEXO EDHE  Zyrtare, përcaktohet data e rinisjes së Serie A

Pritet që lojtari që do të zëvendësojë brazilianin është Ferland Mendy ndërsa një opsion tjetër është edhe Nacho Fernandez.