Arsenal-Manchester City/ Formacionet e mundshme

Luhet në orën 17:30, sfida mes Arsenalit dhe Manchester City-t

Të dyja skuadrat vijnë në formë jo të mirë dhe me paqëndrueshmëri në rezultate.

Do të jetë një ndeshje e veçantë për Pep Guardiolën, pasi kjo do të jetë hera e 200-të që drejton një ndeshje të kampionëve të Premier Ligës.

LEXO EDHE  Vllaznia tenton ringritjen, klubi shkodran pritet të ketë një staf gjermano-kroat

Ndërkohë sipas mediave angleze, kështu priten të rreshtohen skuadrat:

Arsenal (4-2-3-1): Leno; Bellerin, Chambers, Sokratis, Kolasinac; Guendouzi, Torreira; Pepe, Ozil, Martinelli; Aubameyang

Manchester City (4-3-3): Ederson; Walker, Otamendi, Fernandinho, Mendy; De Bruyne, Rodri, Gundogan; Mahrez, Jesus, Sterling