Vetting/ KPK shtyn pa afat vendimin për kandidatin e SPAK Anton Martini

Sot, pritej që Komisioni i Pavarur i Kualifkimit (KPK) të jepte vendimin lidhur me procesin e vettingut për prokurorin në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe njëherësh kandidatin për anëtar të SPAK, Anton Martinin.

Por me anë të një njoftimi, KPK na bën me dije se ky vendim është shtyrë për shkaqe që sipas saj janë të arsyeshme. KPK nuk ka dhënë një datë konkrete se kur do të jepet ky vendim

LEXO EDHE  Shifra tragjike nga Spanja, 832 të vdekur në 24 orë nga Covid 19

Martini është përballur 2 ditë më parë me procesin e rivlerësimit, në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Vetingu/ Prokurori Anton Martini përdori “kredinë si i pastrehë” për investim në Bono Thesari (Dokumentat)