Prishja e godinës 15 në ‘QS’ nuk ka lidhje me tërmetin, por me urrejtjen komuniste ndaj demokracisë

Inspektorët ndërtimorë filluan prishjen e godinës 15 në Qytet Studenti, çka përkon edhe me ditën e rinisë, e cila është edhe simboli i triumfit të demokracisë me komunizmin.

Lidhur me këtë çështje, kreu i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi shkruan, se prishja e godinës 15 nuk ka lidhje me tërmetin, por me urrejtjen komuniste, të cilët në shenjë hakmarrjeje kanë zgjedhur ditën e demokracisë për të prishur simbolin e lirisë.

Malltezi shkruan se ekspertët kishin konfirmuar se godina kishte nevojë urgjente për ndërhyrje, por nuk kishte asnjë arsye se përse të prishej.

Ja postimi i Malltezit:

Prishja e nderteses 15 tek Qyteti Studenti bash me 8 Dhjetor eshte simbol i urrejtes se komunisteve ndaj demokracise dhe nuk ka lidhje me sigurine e nderteses. Para nje jave e vizituam ndertesen me konstruktore dhe konstratuam 3 probleme: (1) kapuci i siperm i nderteses duhej shembur pasi ishte semtuar keq, (2) kish nevoje urgjente per hidro dhe termoizolim dhe (3) nje mur i pasme kish marre demtime dhe duhej perforcuar. Te gjitha keto i pame me banoret pasi vizituam shume dhoma gjithashtu dhe keto probleme mund te realizoheshin relativisht lehte dhe shpejt. POR pardje i hoqen banoret me nje batalion policesh (qe nuk i kishin per te ndihmuar viktimat e termetit) dhe sot prishen ndertesen pa bere perballje me oponence teknike. Ketu bie ere vjedhje dhe hapje sheshesh per gradacela se aty ben milionat dhe asnje lidhje me merakun per banoret. Nese do kishe merak per banoret do e filloje duke cuar ne burg deputetet e PS qysh nga Sadriu.

LEXO EDHE  Covid 19/ Cako ju tregon shqiptarëve se cilat ilaçe duhet të mbajnë në shtëpi për të luftuar këtë virus