Rama nuk pyet për etikë, këmbë përpjetë në zyrat e OSBE-së (FOTO+VIDEO)

Shqipëria ka marrë zyrtarisht kryesinë e OSBE-së dhe këtë e ka njoftuar ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria zyrtarisht merr Kryesinë e OSBE-së.”, shkruan ai.

Por ajo që i habit të gjithë është qëndrimi i Ramës në zyrë, në pritje të marrjes së kryesisë së OSBE nga Shqipëria. Rama duket mjaft rehatshëm, teksa shfaqet në video me të dyja këmbët e vendosura mbi tavolinë. Ndërsa të pranishmit i shërbejnë kafe dhe kek.

Edi Rama do të marrë detyrën e “Chief-in-Office”, drejtues për një vit, periudhë që Shqipëria do të ketë presidencën e OSBE.

LEXO EDHE  ‘Ishte si bombë bërthamore’/ Shqiptari tregon detajet nga shpërthimi në Bejrut

 

Bratislavë, Sllovaki – Pak përpara fjalës së marrjes së kryesisë së OSBE për vitin 2020 🇦🇱 Nder dhe përgjegjësi e madhe drejtimi i kësaj organizate ndërkombëtare të dorës së parë, si edhe mundësi e jashtëzakonshme për ta bërë Shqipërisë të shkēlqejë në krye të punëve të mëdha e të sfidave të posaçme të OSBE🙏 #ShqipërianëKrye🇦🇱

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 6. Dezember 2019