Vasili: Rama sot foli për konçensionet se atë e ka ‘KÇK’, nga tërmeti nuk fitonte gjë

Edhe pse sot ishte seanca e parë pas tërmetit katastrofal që goditi vendin në 26 nëntor, në asnjë pikë të rendit të ditës nuk u diskutua për tërmetin dhe pasojat e tij, por vetëm për miratimin e konçensioneve të radhës.

Lidhur me këtë veprim të qeverise dhe kuvendit ka reaguar ashpër edhe nënkryetari i LSI, Petrit Vasili.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Vasili me ironi shkruan se Rama sot nuk kishte pse të fliste për tërmetin dhe shumën e grumbulluar për tu ardhur në ndihmë qytetarëve, pasi e di që aty nuk ka çfarë të kapë, prandaj ai luajti fort ke pjesa më e sigurtë ku merr shuma të mëdha, të cilat vijnë përmes konçensioneve.

Ja postimi i Vasilit:

LEXO EDHE  Shqiptarët “çajnë” rrethimin e Covid-19, ikin për pushime në Turqi e Egjipt

Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do te rruajne serish konçesionet dhe oligarket nga leket e shqiptareve te varfer e te traumatizuar !

Po nuk tha e nuk tregoi asnje kokerr leku te vendosur per termetin dhe qytetaret e demtuar shume rende dhe ne menyre shkaterrimtare prej tij.

Edi Rama ka shume “te drejte”, se  nga leket e termetit nuk Ka Ç’të Kapë, kurse nga konçesionet ka KÇK plot.

Edi vdes per KÇK, prandaj e ka ne maje te gjuhes dhe ne maje te dores…

Ndaj Edi leshohet krejt dhe nuk mban fare kur i permenden konçesionet.

Dhe ka hak, se i ka per sot dhe per mot…..si zahire!!