“Topi i Artë”, Gazetarët vendosën çmimin, zbulohet vota e Shqipërisë

“Topin e Artë” 2019, e vendosën 176 gazetarë botërorë, përmes sistemit të renditjes së pesë futbollistëve, të cilët vlerësohen me respektivisht 6,4,3,2 dhe 1 pikë respektivisht.

Vota shqiptare, e hedhur nga gazetari Besnik Dizdari (për të 33-in vit radhazi), i cili është njëkohësisht edhe kryetari i Shoqatës së Gazetarëve Sportivë i shkoi Cristiano Ronaldos, i cili u rendit në vend të tretë në klasifikimin përfundimtar. Në vend të dytë, ai zgjodhi mbrojtësin e Liverpulit, Virxhil Van Dajk, ndërsa për vendin e tretë ai votoi Messin.

LEXO EDHE  Mbyllen dy takimet e para në Europa League, ja rezultatet